IBUMENT
Typ

Typ

výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu
Kapacita

Kapacita

100 g

IBUMENT

Ibument
ibuprofenum + levomentholum
50 mg/g + 30 mg/g, gel

Ibument je gel  působící proti bolesti a zánětu, který obsahuje ibuprofen (50 mg v 1 g gelu) a levomentol (30 mg v 1 g gelu). Ibuprofen patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které poskytují účinnou úlevu od bolesti a snižují jak zánět tak otok.
Levomentol je místně působící anestetikum, které způsobuje také místní překrvení tkáně. Kombinovaný účinek těchto dvou složek navozuje pocit zklidnění a zmírňuje bolest na dobu několika hodin.

Velikost balení: 50 g, 100 g*
*Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Terapeutické indikace (léčebné použití)
Bez konzultace s lékařem lze přípravek Ibument použít k léčbě:
- Bolesti a otoku v důsledku poranění po námaze, poranění kloubů s částečnou rupturou (natažením) vazu, sportovních poranění.
Pouze na doporučení lékaře lze Ibument použít k léčbě:
- Revmatické bolesti, včetně bolesti kloubů způsobené zánětlivými a degenerativními změnami;
-Bolesti zad, ústřelu, bolesti svalů, místní bolesti vazivové tkáně, šlach a vazů.
Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Dospělí a dospívající od 12 let
Naneste gel na postiženou oblast a jemně vmasírujte až do úplného vstřebání. Pro každé podání použijte sloupec gelu o délce 1 až 4 cm. Opakujte dle potřeby, maximálně však třikrát denně. Nenanášejte častěji než jednou za čtyři hodiny.
Po nanesení gelu si umyjte ruce (pokud se ošetřovaná místa nenachází právě na rukou).
Nezakrývejte ošetřenou oblast neprodyšnými obvazy nebo náplastmi.
Maximální doba trvání léčby bez doporučení lékaře je dva týdny. Pokud příznaky neustoupí nebo se nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem.

Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Držitel rozhodnutí o registraci
ZIAJA Ltd
Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.
80-298 Gdańsk, ul. Jesienna 9
Polsko

VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÁ ODBORNÁ INFORMAČNÍ SLUŽBA

Dle zákona mohou farmaceutické společnosti laickou veřejnost informovat o svých přípravcích pouze nereklamním způsobem za použití úplné a aktuální informace schválené příslušnými regulačními orgány.

Povinnost zřídit tuto "Veřejně přístupnou odbornou informační službu - VPOIS" vyplývá ze zákona o léčivech č. 378/2007 Sb.

Seznam všech přípravků registrovaných v ČR:

produkt kód SÚKL zda LP uváděných na trh?
stav k 01.10.2019
50 mg/g + 30 mg/g, gel - 100 g
50 mg/g + 30 mg/g, gel - 50 g
0172685
0172684
ANO
NO
Audio flyer

Audio flyer

Typ

Typ

výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu
Kapacita

Kapacita

100 g